O mnie

Pisarz, człowiek, zwierzę, atom…

Emil Tokarczyk

            MIESZKANIEC SUCHEDNIOWA, PRZEZ 12 LAT ZWIĄZANY Z WARSZAWĄ, GDZIE STUDIOWAŁ MEDYCYNĘ A NASTĘPNIE MATEMATYKĘ. CZTERY PIERWSZE LATA NOWEGO MILLENIUM SPĘDZIŁ W KRAKOWIE NA STUDIACH DOKTORANCKICH NA WYDZIALE FILOZOFII UJ. TAM DZIAŁAŁ W KOLE MŁODYCH AUTORÓW ZLP PRZY ŚRÓDMIEJSKIM OŚRODKU KULTURY. W 2003 ROKU UKAZAŁA SIĘ ANTOLOGIA GRUPY PT.: „RUCHOME WYSPY” ZAWIERAJĄCA JEGO WIERSZE. AUTOR, WYDANEGO W 2008 R. NAKŁADEM KIELECKIEGO WYDAWNICTWA „INGA”, ZBIORU WIERSZY PT.: „EUFORIA”. W 2014 ROKU JEGO WIERSZE ZNALAZŁY SIĘ W WYDAWNICTWIE „ROMANTYCZNE ŚWIĘTOKRZYSKIE”. W 2015 WYRÓŻNIONY W KONKURSIE POETYCKIM „O LUDZKĄ TWARZ CZŁOWIEKA”. WIERSZE EMILA TOKARCZYKA BYŁY PUBLIKOWANE M.IN. W KWARTALNIKU LITERACKO-ARTYSTYCZNYM „LIRYDRAM”. W 2016 R. NAKŁADEM WYDAWNICTWA MONUMENT ART UKAZAŁ SIĘ ZBIÓR OPOWIADAŃ PT.: „BOMBA”. W 2016 ROKU ZDOBYWA GŁÓWNĄ NAGRODĘ FESTIWALU ARTYSTYCZNEGO „SCYZORYKI 2016”, W KATEGORII LITERATURA – PROZA.

Pisarz z Suchedniowa ruszył z Bombą w świat:

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/emil-tokarczyk-pisarz-z-suchedniowa-ruszyl-z-bomba-w-swiat-nagrywa-audiobooka/ar/11802203

Witaj, świecie!

„Wszystko cokolwiek nam się przydarza, każde spotkanie z drugim człowiekiem, każde wypowiedziane zdanie – kształtuje nas, formuje i lepi, czyniąc tym kim jesteśmy w następnej sekundzie, minucie, godzinie. Bądźmy uważni w tym nieustającym procesie samodefiniowania, mając jednocześnie świadomość tego, że przyczyniamy się do postaciowania innych. Potem tak łatwo dziwimy się, że świat jest taki, czy inny  – a przecież wystarczyło uważać…”